اخذ اجازه کار در ترکیه

اخذ اجازه کار در ترکیه

انجام کلیه مراحل اداری و رسمی اجازه کار در ترکیه:

طبق ماده ۲۷ قانون اتباع خارجی، اشخاصی که اجازه کار ‌در ترکیه را از سوی مقامات مسئول (وزارت کار و امنیت اجتماعی) دریافت کرده باشند احتیاجی به اخذ اجازه اقامت نداشته و آن اجازه کار در حکم مجوز اقامت خواهد بود.
طبق آخرین قانون به تصویب رسیده در رابطه با اشتغال و فعالیت اتباع خارجی در ترکیه، اجازه کار که قبلاً از سوی چندین مرکز متفاوت صادر می گردید با تصویب این قانون فقط از یک مرکز ارائه می گردد.

چند نوع اقامت کاری در ترکیه وجود دارد که شامل مدت دار و نامحدود و غیره می باشد. مدت اعتبار اجازه کار مدت دار طبق قرارداد کار مدت ۱ سال بوده و برای فعالیت و کار در شغل و حرفه مشخصی صادر میگردد و به صورت پلکانی تا ۳ سال و بعد از آن ۶ سال دیگر برای فعالیت در همان حرفه قابل تمديد خواهد بود.

جهت اخذ اقامت کاری در ترکیه به دو روش داخلی و خارجی می توانید اقدام نمایید.
دریافت اجازه کار از داخل ترکیه: فرد متقاضی (تبعه خارجی) بعد از ورود به ترکیه به وسیله اجاره نامه یا سند ملک خریداری شده اقدام به دریافت اقامت کاری در ترکیه نموده و بعد از استخدام در یک شرکت و یا محل کار، به وسیله مدارک استخدامش اقدام به تبديل اقامت به اجازه کار می‌نماید.

دریافت اجازه کار از خارج از کشور ترکیه : به منظور اخذ اجازه کار از خارج از ترکیه، در مرحله اول شرکت یا مرجع استخدام کننده مدارک مربوطه خود را تحویل شرکت بازرگانی و مشاوره بین المللی و دارالترجمه دیوان (مورد تایید دادگستری استانبول و دفترخانه اسناد رسمی) خواهد داد که این مدارک به متقاضی و همچنین سفارت ایران در کشور ترکیه ارائه می‌گردند و پس از آن یک کد پیگیری در اختیار فرد متقاضی قرار خواهد گرفت و وی نیز این کد را تحویل شرکت مشاوره بین المللی دیوان خواهد داد. بدینصورت این شرکت با سابقه ۳۵ ساله اش در این زمینه جهت دریافت هرچه سریعتر اجازه کار روند حقوقی و اداری مربوطه را پیگیری خواهد نمود.

جهت مشاوره با مشاورین دارالترجمه رسمی دیوان در تماس باشید

تماس از طریق واتساپ و تلگرام

۵۵۵۲۸۴۸۹۵۵ ۹۰+

??? WHATSAPP : http://wa.me/905552848955

شروع مشاوره آنلاین
چگونه میتونم کمکتون کنم ؟
موسسه رسمی دیوان
مشاور:
دارالترجمه رسمی نوتر
ثبت شرکت در ترکیه
اخذ شهروندی ترکیه
اخذ و تمدید اقامت توریستی ترکیه
خدمات کنسولی کدرهگیری
تماس از طریق واتساپ یا تلگرام با شماره
+905552848955
مشاور شما در امور مهاجرت و اقامت کشور ترکیه
لطفا برروی "شروع مشاوره آنلاین" کلیک کنید